venerdì 15 luglio 2011
Chwila zastanowienia
W ciaglym biegu popadamy w wir
sprzecznosci,zbieramy doswiadczenia tworzac z nich calkiem pokazny bagaz, ktory zamiast pomagac, z czasem zaczyna nam ciazyc.
Zbieramy doswiadczenia, cos przezywamy, mamy i znieniamy nasze poglady.Jestesmy w ciaglym rytmie, ktory zmienia nasze wnetrze.Wraz z uplywajacym czasem(pierwszym ograniczeniem,ktore stworzylismy sobie sami);kazdy dzien, miesiac, rok przynosi nam kolejna zmiane, a potem znowu i znowu, i …
Powinnismy zatrzymac sie na moment aby wziac zycie we wlasne rece.Ale zatrzymac sie oznacza blokade, oznacza cofniecie sie, poniewaz swiat pedzi naprzod, a My zostaniemy zdystansowani!
Uwiklani w zaleznosci,przezywamy ciagly stres,popadamy w depresje i ciagle brakuje nam czasu na zbawienny relaks.
Nalezy wiec dokonac zmian pozostajac w ruchu, Moze nie pozbedziemy sie problemow, ale na pewno spojrzymy na nie z pelna swiadomoscia i odpowiedzialnoscia, unikajac przy okazji kazdorazowego wstrzasu mozgu.
Unikniecie dlugotrwalego stresu,a w konsekwencji powaznej choroby jaka jest depresja, powinno byc wystarczajacym argumentem do rozpoczecia podrozy w glab siebie i dokonania pozytywnych zmian w naszym zyciu.
Otwierajac sie na zmiany,musimy byc swiadomi,ze aby moc nauczyc sie czegos nowego, musimy przekazac innym to, co juz jest w kazdym z nas.
Niestety,swiadomosc nasza budzi sie zazwyczaj, kiedy jestesmy juz w polowie drogi,nie mogac sie cofnac.Szukamy rozpaczliwie wyjscia, ktore wyprowadzi nas z labiryntu.A wszystko byloby proste gdybysmy wczesniej poznali metody, jakich mozemy uzywac do dokonania tych zmian.
Kazdy moze znalezc wlasna droge wystarczy, ze zapewni ona pozytywne zmiany dla Ciebie i dla innych,ze bedzie uczciwa i przynoszaca ogolne korzysci.
Metod jest wiele,wybor nalezy do Ciebie, ale najwazniejsza jest wiara w to co robisz.
Wierze, ze zapoznajac Was z Religia, Reiki, Buddyzmem, Nlp i innymi filozofiami, sprowokuje wielu do zajecia sie soba I dokonania pozytywnych zmian w ich zyciu.
Magdalena
mercoledì 6 luglio 2011
O zaburzeniu nastroju czyli depresji....
Autorem artykułu jest Tomasz Sobolewski
O depresji jako poważnym problemie mówi się od niedawna. O tym również, że jest to poważna choroba której nie można lekceważyć. Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie ze słabą społeczną świadomością.
Depresję wbrew pozorom łatwo dość rozpoznać ale należy pamiętać, że ma ona wymiar wielopostaciowy.
Przyczyny depresji:
To zaburzenia procesów biochemicznych, psychicznych i społecznych w rozwoju człowieka
1. biochemiczne – właściwe funkcjonowanie naszego mózgu zależne jest od substancji chemicznych zwanych mediatorami (serotonina, noradrenalina, dopomina) które związane są z naszym nastrojem. Mediatory „pracują” za pomocą neutronów w mózgu. Niedobór mediatorów może wpływać na pojawienie się depresji….
2. psychiczne – niskie poczucie własnej wartości, lęk, nierozładowana wewnętrzna złość, poczucie winy, skutki przemocy (seksualnej, psychicznej lub fizycznej);
3. społeczne – izolacja, samotność, kłopoty finansowe, przewlekła choroba, rozwód, śmierć najbliżej osoby, bezrobocie.
Objawy depresji:
Każdy z nas ma czasem psychiczny dołek, obniżony nastrój, niechęć do kontaktów z innymi ani ochoty na żadną aktywność. O ile trwa to zazwyczaj kilka godzin o tyle u osób chorujących na depresje stan taki trwa cały czas.
Niemal codzienne osoby te odczuwają:
> brak sensu życia; poczucie beznadziejności
> są pesymistyczne, pełne smutku i winy,
> brak wiary w siebie i w nadchodzącą przyszłość,
> tracą zainteresowanie pracą i nauką;
> odczuwają chroniczne zmęczenie,
> mają kłopoty z prawidłowych odżywianiem się (spadek lub wzrost masy ciała)
> kłopoty z koncentracją i sprawnością myślenia, (również luki pamięciowe)
> zanik aktywności i zainteresowania seksem;
> zaburzenia snu (bezsenność lub nadmierna senność)
> pojawiające się myśli samobójcze oraz próby odebrania sobie życia:
Należy jednak pamiętać, że każda osoba chorująca na depresję może wykazywać się inną „charakterystyką” tej choroby ze względu na objawy, czynniki oraz osobowość danej osoby…
---Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
martedì 5 luglio 2011
MOZESZ ROWNIEZ SKORZYSTAC DOBROCZYNNEJ MOCY TEJ MUZYKI
POMOZ SOBIE
Samouzdrawianie medytacją
Uzdrawianie medytacją?vA czym jest Medytacja, czemu i komu służy? Jej przeciwnicy, przeważnie Ci, którzy niewiele o niej wiedzą, twierdzą, że jest ucieczką od realności, rzeczywistości, od problemu codziennego, powszedniego dnia i konfliktów ogólnoludzkich.
Ale, jeżeli ja wybieram pomiędzy filmem akcji z jego brutalnością, wulgarnością: pomiędzy dziennikiem TV z jego kalejdoskopem tragicznych wydarzeń - a spokojem medytacji, to czy jest to ucieczka od realności tego świata, a wyborem: Jak chcę przeżyć swój dzień, swoje życie? Nasza piękna planeta, to planeta żywiołów i ja ich nie zmienię, zawsze będą pożary, potopy i fale tsunami, trzęsienia ziemi, dramaty i tragedie ludzi. Wiem też, że istnieje na świecie przemoc, chuligaństwo, terroryzm, ale czy muszę i chcę to oglądać w telewizji? Czy chcę oglądać tzw., "filmy akcji"?
Każdy z nas sam decyduje jak chce przeżyć swoje życie. To Ty i tylko Ty kształtujesz swoje życie. Tak jak i Ty- ja też mam prawo wyboru, więc wybieram życie oparte na uczuciach radości, miłości, wiary: wybieram wibracje piękna, przyrody, przyjaźni i tolerancji. Wybieram też medytację i wibracje samo uzdrawiania opartego o spokój, harmonię i równowagę, o uśmiech i uczucie wdzięczności. Czy uciekam od problemów świata, presji mediów, czy wybieram wolniejszy, spokojniejszy styl życia?
Uważam medytację za formę psychoterapii, drogę rozwoju osobistego i duchowego, troskliwego, uważnego i higienicznego stylu życia. Dla mnie medytacją jest spacer po plaży, praca w ogrodzie, czytanie książki, słuchanie muzyki, może nawet robienie rachunków, pisanie wierszy, lepienie pierogów. To zatrzymanie się w ciągłym pośpiechu i zdystansowanie się do tego, co nazywamy "rzeczywistością". Medytacja to cisza i spokój umysłu. Medytacja to po prostu bycie najlepszym sobą, to zrozumienie głębszego sensu życia, próba zrozumienia, Kim Ja Jestem i Po Co Tu Jestem? I niepotrzebne tu żadne pozycje i przeniesione z innych, obcych nam kultur - przekonania.
Kiedy jesteś naturalnie rozluźniona, spokojna, kiedy kontrolujesz swoje myśli, obserwujesz siebie bez osądzania, obserwujesz życie dookoła, nie krytykując i osądzając niczego, kiedy jesteś subtelna i delikatna dla wszystkich i wszystkiego co cię otacza: dla wszystkiego co Ci się przydarza, kiedy jesteś tolerancyjna, cierpliwa - ale i jak dziecko spontaniczna, kiedy uczysz się rozumieć samą siebie- to jest medytacja. Żyjesz TĄ chwilą, nie żyjesz wspomnieniami, nie roztrząsasz przeszłości w wiecznej gonitwie myśli, nie kombinujesz - jakie będzie jutro?
Medytacja to akceptowanie życia i zachwycanie się życiem. Medytacja to może i poszukiwanie Boga, choć raczej jest to poszukiwanie siebie i oglądanie siebie i świata oczami Boga. Medytacja to tęsknota naszej duszy za miłością, delikatnością, wrażliwością i czułością, w której szukamy Boga i piękna naszego świata.
Medytacja nie jest związana z żadną tradycją religijną, choć wiadomo, że nauczono nas, zachwycania się tym wszystkim, co obce, egzotyczne, że do nas najmocniej przemawia to, co z dalekiego wschodu. Medytacją było jednak i wyciszenie się przed podróżą w dawnej Rosji i taniec w krajach arabskich, wędrówka po świętą glinę w zwyczaju Indian północnoamerykańskich. Słowianie udawali się do Świętych Gajów. To tylko dla nas, ludzi cywilizacji technicznej przyzwyczajonych do pośpiechu i hałasu- medytacja jest czymś niezrozumiałym i niezwykłym, a przez wielkie religie- niepolecaną!
My Ludzie Zachodu, bardzo rzadko przebywamy w stanie spokoju umysłu, w wewnętrznej ciszy. Prędkość życia cywilizacji technologicznej, ciągłe rozmyślanie i analizowanie swojego postępowania w stosunku do fałszywych i nienaturalnych oczekiwań społecznych, działa na nas stresująco. Żyjemy wspomnieniami, przeszłością, analizujemy, oceniamy i osądzamy siebie, innych, a to przeciąża nasze emocje- osłabia też nasze energetyczne ciało. Fikcyjne Prawa, znieczulenie społeczne, sprzeczność norm, przekonań, zachowań w społeczeństwie, tłumienie instynktów i żądań ciała, napięcia z Podświadomości -nie są neutralizowane i rozładowane, co prowadzi do stanów patologicznych i chorobowych. My nie umiemy w naturalny sposób rozładować zdenerwowania- my zapalamy papierosa! Nas nie uczono rozumienia i wyciszania emocji, nie nauczono nas jak ważny jest dystans do rzeczywistości, do emocji, jak ważny jest spokój umysłu, cisza!
A wszystko, co Piękne, Miłe, Przyjemne - odbywa się w Ciszy!
To wypaczony rozwój zachodniej cywilizacji, spowodował, że zatracamy kontakt ze swoim ciałem. Zajmujemy się kosmetykami, myjemy się kilka razy dziennie, ale nie reagujemy na sygnały ciała, naszego umysłu, intuicji. Medytacja przywraca nam czujność, wrażliwość, delikatność, zauważamy te subtelne odczucia, jakimi porozumiewa się z nami Podświadomość.
Medytacja pozwala zrozumieć, że nasze życie to harmonia i równowaga różnych energii, równowaga wielu czynników. Gdy wchodzimy w stan medytacji, odbieramy lepiej energię przyrody- przecież jesteśmy częścią tej przyrody. Przy pomocy medytacji tworzymy w sobie też inne pozytywne uczucia i zaczynamy wierzyć w siebie, wzrasta nasza samoocena i wiara, że możemy kierować swoim życiem.
Medytacja to zrozumienie: że zadowolenie, że bycie szczęśliwym- nie jest na zewnątrz Ciebie, że nie zależy od innych! Nie zależy od faktów! To nie polityk, poseł, szef, pogoda, żona, czy mąż decyduje o Tobie, to Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość.
To wewnątrz Ciebie jest szczęście!
Wrażliwość jest samo uzdrowieniem swojego życia, to sposób na życie, to metoda odkrywania swojego związku z naturą, z naturalnym rytmem życia, z innymi ludźmi. To rozpoznawanie swojej wrażliwości, psychiki, emocji - dopiero pozwala rozpocząć pracę nad sobą. Czyli rozumieć i zrównoważyć uczucia i emocje, zrównoważyć - to znaczy zdystansować się.
Medytowanie wspomaga rozwój osobisty i duchowy, ale to nie jest trenowanie czakry 3-go oka, nie otwieranie czakry koronnej, nie rozpamiętywanie poprzednich wcieleń, to nie wielogodzinne przepisywanie dekretów afirmacyjnych i podróże w OBE - to rozumienie życia - sercem! Człowiek uduchowiony, to człowiek mocno trzymający się ziemi, starający się zrozumieć swoje życie, relacje z innymi ludźmi i codzienne obowiązki. Mistycyzm nie wymaga aszramu, klasztoru, odosobnienia, duchowość- to współżycie z innymi ludźmi. Ciało nasze jest instrumentem do odbierania bodżców fizycznych, służy nam do poruszania się w trójwymiarowej fizycznej czasoprzestrzeni, do odbioru m.in. życiowych przyjemności, do odkrywania miłości fizycznej. Nie wyrzekajmy się świata, a przeżywajmy swoje życie w codziennych obowiązkach i czynnościach, z rodziną i w społeczeństwie- jakiekolwiek ono jest. Bóg jest miłością, radością, przyjemnością i przejawia się w przyjemności: tańcu, radości, zabawą z dzieckiem, kanapce z dżemem, ładnej bluzce. Bóg jest z nami i w nas "w dzień powszedni", nie tylko w niedzielę!
Czy to Bóg powiedział: stworzyłem ten świat po to, abyście się go wyrzekali? Żyjemy w świecie materialnym- a więc nasz rozwój to medytowanie, ale i współżycie w otoczeniu, z rodziną.
Medytacja i wizualizacja to metody samo uzdrawiania. To pozwolenie ciału na uruchomienie procesów naprawczych, wszak nie kontrolujemy procesów zagojenia się skaleczeń, otarć... W czasie medytacji spowalnia się oddech i tętno. Medytacja jest skuteczna w pracy ze stresem, nerwicami, depresjami, nadwagą: następują korzystne zmiany osobowości, lepsza koncentracja, lepsza pamięć.
Medycyna klasyczna nazywa samouzdrowienie wyleczeniem samoistnym: reemisją: czasami nawet błędną diagnozą. A Samo uzdrowienie to po prostu rozluźnienie ciała i pozwolenie Podświadomości, aby uruchomiła mechanizmy samoregulujące. Zdrowie to Potęga Równowagi: emocji, lęków, złości, bólu i ich wpływu, to też wyciszanie, neutralizowanie tych czynników - zwłaszcza przy pomocy medytacji.
Gazeta Rzeczypospolita z dn.8marca2000r. podała wyniki badań Uniwersytetu Stanowego Kalifornia: medytacja zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu, łagodzi nadciśnienie tętnicze krwi, spowalnia odkładanie się lipidów w tętnicach, obniża stężenie hormonów stresu- kortyzolu. Medytacją zmniejszamy otyłość, bezsenność, wzrasta koncentracja i kreatywność, wzrasta aktywność elektryczna obu półkul mózgowych.
Jedno z Towarzystw Ubezpieczeniowych przebadało 2000 osób praktykujących medytację i stwierdziło mniej: infekcji 30%, chorób jelit 49%, oddechowych 75%, nerwowych 87%, serca 87%. Chorych z chorobą nowotworową, których oprócz klasycznej terapii poddano działaniu niekonwencjonalnej medycyny- żyją 2 razy dłużej!!!
Co jest ważne w medytacji? Nie techniki, pozycje, oddech- ważna jest regularność, entuzjazm, motywacja, w samo uzdrawianiu- jeszcze otoczenie, wsparcie, wytrwałość. Samo uzdrawianie to czuwanie, uważność, co jesz ?...jakie otacza Cię środowisko? To ciągłe poprawianie jakości swojego życia,- a to znaczy dla każdego człowieka coś innego To też jest poszukiwanie Boga, Szczęścia, otwierania się na nowe doznania-, ale nie uzależniania się od nich.
Zrozum medytację, to tylko głębsza relaksacja, to tylko głębsza świadomość, inny poziom percepcji, uważność. Ucz się jej.
Ucz się nie tylko od mistrzów, nie tylko od filozofów. Bądź uważna, obserwuj, porównuj. Praktykują?- i jak wygląda ich życie? Zwróć uwagę na ich związki rodzinne, stosunek do pieniędzy, czy są tolerancyjni, czy przejawiają indoktrynację? Nie osądzaj! Oceniaj innych, tylko przez pryzmat miłości i akceptacji. I wybieraj!
Nie naśladuj nikogo, ani mnie, ani innych nauczycieli. Zaufaj Bogu i swojej intuicji i daj się wprowadzić...W świat akceptacji, radości, miłości i szczęśliwości. Obudź Światło w sobie, daj sobie szansę!!!
Zaufaj, dziecku w sobie.
Idź w stronę słońca...
Stopka
Jerzy Dewecki
(jd)pielgrzym na skraju Drogi
deweckijerzy@
domenica 3 luglio 2011
STRES
14 rad na bezstresowe życie
Autorem artykułu jest Barbara Gawryluk
Artykuł zawiera 14 porad, dzięki którym będziesz żyć bezstresowo.
Życie to ciągła gonitwa, pośpiech i stres wywołujący konflikty... Czy Twoje życie również jest takie?
Stres jest reakcją organizmu na "niekorzystne" bodźce środowiskowe, dzięki której organizm ludzki może dostosować się do nowo zaistniałych warunków otoczenia. Stres to nieunikniona i naturalna część życia. Dr Hans Selye podkreśla, iż stres jest normalnym fizjologicznym zjawiskiem związanym z procesami życia. Jednak często stres w za dużej dawce ogranicza nasze możliwości i komplikuje życie. Jednym ze sposobów na udane życie jest umiejętne radzenie sobie ze stresem. Musisz wiedzieć, iż to nie stres jest niebezpieczny dla Ciebie, ale to jak na niego reagujesz. Więc warto poznać i nauczyć się radzenia sobie ze stresem...
Stałe napięcie, brak czasu, niepokój wywołany pośpiechem, pogoń za lepszym jutrem, konflikty w pracy, domu były czynnikami odpowiedzialnymi za mój stres i frustracje. Problemy te nawarstwiały się niszcząc nie tylko moje życie, ale także życie moich najbliższych. Długotrwały stres którego doświadczałam ograniczał moje możliwości intelektualne, wywoływał złe samopoczucie i poczucie bezradności, które było odpowiedzialne za brak mojej motywacji do działania. Ten stan utrzymując się dość długo wywołał stany chorobowe... Najpierw zaczęłam cierpieć na bezsenność, nerwicę, depresję, potem zaburzenia miesiączkowania i zaburzenia rytmu serca... Czy wydaje Ci się, jakbym pisała również o Tobie? Jeżeli tak to – Jesteś ofiarą stresu! Już najwyższy czas coś z tym zrobić... A jeżeli nie wiesz co – to zrób to co ja i WRESZCIE ! pokonaj stres.
Efektywna terapia antystresowa powinna nas zbliżać do obiektywnej rzeczywistości i pozwolić nam ją lepiej zrozumieć - poprzez pozbycie się własnych ograniczeń psychicznych i zdobycie wiedzy do zarządzania sobą w sytuacjach stresowych.
Poznaj 14 rad na bezstresowe życie. To one pomogą Ci mieć pełną kontrole nad stresem.
1. Postaraj się rozładowywać nagromadzone emocje. Pomocny jest w tym spacer, jazda na rowerze, biegi, gimnastyka, pływanie. Udowodniono, iż wszelkie ćwiczenia fizyczne są skuteczną metodą radzenia sobie ze stresem. Jest to zarówno metoda doraźnego rozładowania stresu jak i jako profilaktyka. Ćwiczenia fizyczne wzmacniają układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny, wszystkie elementy organizmu, które odpowiadają za sprawność psychofizyczną.
2. Jak najczęściej śmiej się. Przecież jak wiadomo śmiech poprawia samopoczucie i "śmiech to zdrowie". To on odpręża, rozluźnia, burzy napięcie, przywraca obiektywne myślenie i dlatego należy śmiać się jak najczęściej. Gdy człowiek jest wesoły, elektryczna aktywność prawej i lewej półkuli mózgowej jest lepiej skoordynowana. Neurolofizjolodzy twierdzą, że brak takiej koordynacji prowadzi do depresji.
3. Jak najwięcej odpoczywaj. Jednak czasu wolnego nie mieszaj z innymi zajęciami. Aby odpoczynek był efektywny i rzeczywiście pozwolił nam wypocząć, powinniśmy czas wolny spędzać na zupełnie innych aktywnościach, niż w ciągu tygodnia. Poślij dzieci do babci, męża na ryby, przecież należy Ci się wolna sobota na relaks.
4. Rób to co sprawia Ci przyjemność. Aktywność, której się poświęcamy powinna nam przynosić przyjemność, możesz czytać pogodną książkę, uprawiać ogród, pojechać na ryby, pójść z przyjaciółką na zakupy, tańczyć, słuchać muzyku. Odpoczynek, który wywołuje u nas uczucie przyjemności, sprawia, że wydzielają się hormony szczęścia, zwiększa się poziom serotoniny, a sprawia, że ciało uwalnia się od nagromadzonych stresów.
5. Dbaj o zdrowy styl życia. Regularnie i zdrowo odżywiaj się a także odpowiednio długo wysypiaj się. Zadziwiająco dużo stresu generują produkty, które spożywamy w ciągu całego dnia. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to co spożywamy i ograniczyć spożycie produktów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, są to: alkohol, kofeina, nikotyna, węglowodany.
6. Naucz się medytacji. Istnieją proste techniki medytacyjne, które z powodzeniem możesz stosować w domu. To ona pomoże Ci wyciszyć swój umysł i nauczy odstresować się. Jej celem jest uspokojenie emocji i samodoskonalenie.
7. Uprawiaj seks, który skutecznie pomaga uporać się ze stresem. Namiętne igraszki to najprzyjemniejszy i najprostszy sposób rozładowania napięć. Seks łatwo przywraca wywołaną stresem, zaburzoną równowagę hormonalną. Czułość partnera koi nerwy, a po miłosnych uniesieniach na pewno poczujesz rozluźnienie, odprężenie i zrelaksowanie.
8. Myśl pozytywnie i oczekuj najlepszego. Bardzo często stres jest wywoływany poprzez negatywne myślenie. Przecież pozytywne myśli w sposób naturalny przyciągają pozytywne doświadczenia. Negatywne, nieprzychylne nastawienie wobec innych, sprzyja napięciom, stresom i irytacji. Dzięki przyjaznej postawie wobec świata i innych, człowiek potrafi czerpać radości i zadowolenia z każdej sytuacji, umie eliminować napięcie i stres. I nawet jeżeli spotka Cię rozczarowanie, czas przed nim przeżyjesz bezstresowo.
9. Nie obarczaj się wieloma sprawami na raz. Lepiej zrób mniej ale bez stresu i efektywniej. Postaw sobie realistyczne cele które chcesz osiągnąć i ustal w jakim czasie je osiągniesz. Stwórz plan działań według którego będziesz działać.
10. Bądź asertywny, naucz się stanowczo mówić "nie". Poprzez asertywność żyjemy w większej zgodzie z samym sobą, umiemy komunikować się z innymi bez popadania w konflikty. Natomiast osoby żyjące w konflikcie wewnętrznym poprzez godzenie się na rzeczy których nie akceptują popadają w frustracje, nerwice, depresje.
11. Unikaj hałasu. Hałas powoduje stres i wyzwala agresję. Hałas jako dźwięk szkodliwy dla zdrowia człowieka uznany jest za zanieczyszczenie środowiska. Hałas powoduje bezsenność i przemęczenie organizmu, drażliwość, bóle głowy, spowolniony rozwój umysłowy, negatywnie wpływa na wydajność nauki i pracy. Natomiast stres wywołany hałasem podwyższa ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.
12. Zaakceptuj siebie takim, jaki jesteś i kochaj siebie takiego, jaki jesteś. Zaakceptuj swoje życie z jego błędami i słabościami. Zaakceptuj swoją inteligencję, także z jej ograniczeniami. Zaakceptował siebie wraz ze wszystkimi zaletami i wadami. Pamiętaj, że nikt nie jest przecież idealny! Chociaż zawsze możesz doskonalić się.
13. Obserwuj swój stres. Naucz się oceniać poziom swego stresu i kontrolować go. Ważne jest abyś umiał rozpoznawać czynniki wywołujące u Ciebie stres, bo póki nie nauczysz się tego to nie będziesz umiał sobie z nimi radzić. Sprawowanie kontroli nad własnym życiem i umiejętność kontroli poziomu stresu zapobiega narastaniu stresu. Jeżeli natomiast wszelkie zdarzenia toczą się poza Twoją kontrolą, masz poczucie lęku i nawarstwiającego się napięcia to nie możesz również zapobiec narastaniu stresu.
14. Skorzystaj z dobrodziejstw natury. Pij herbatki z Melisy bądź Gynostemmy. Zioła te mają właściwości kojące, uspokajające, poprzez co ułatwią Ci się odstersować. Otóż Gynostemma działa dwukierunkowo: regulująco i adaptogennie na centralny układ nerwowy. Działa uspokajająco w warunkach przeciążenia i stymulująco przy depresji. Udowodniono, że Gynostemma utrzymuje stan równowagi organizmu, a co za tym idzie kontroluje stres.
Stosuj moje rady i żyj bezstresowo !!!
A więc jeżeli miewasz problemy ze stresem nie musisz od razu sięgać po tabletki! Najważniejsze to poznać skuteczne i sprawdzone przeze mnie sposoby na kontrolę stresu. Tak więc aby kontrolować stres musisz przestrzegać pewnych zasad. Nasz organizm lubi harmonię, odpoczynek i akceptacje samego siebie. Musisz wiedzieć, że na bezsterowe życie pracujesz od momentu rannego przebudzenia się. Z badań wynika, że niezwykle pomocne okazują się także herbatki ziołowe z Melisy i Gynostemmy które likwidują jednocześnie stres i bezsenność. Ja wybrałam Gynostemmę. Ma ona wyjątkowo wysoką skuteczność w przerwaniu błędnego koła stresu.
---
Poznaj Gynostemmę i wreszcie zwalcz stres
Artykuł pochodzi z serwisu www.